Drukāt
12.09.2017
Mācīs par bioloģiski vērtīgu koku sakopšanu apdraudējuma novēršanai
Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu uz semināru par bioloģiski vērtīgu koku saglabāšanu un apsaimniekošanu, kas norisināsies 22.septembrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Madonā, Rūpniecības ielā 63a. 

Semināra dalībniekiem būs iespēja ne tikai klausīties ekspertu stāstījumu par bioloģiski vērtīgu koku saglabāšanas un apsaimniekošanas iespējām, bet arī praktiski dabā vērot bīstama koka sakopšanas demonstrējumu, kurā uzskatāmā veidā tiks parādīts, kā vienas dienas laikā koku, kas kļuvis bīstams, sakopt, padarīt drošu apkārtējai videi un paildzināt tā mūžu.

“Bieži vien vērtīgs koks laika gaitā kļūst par apdraudējumu gan pašiem zemju īpašniekiem, gan garāmgājējiem, gan ēkām. Zemju īpašnieki šādos gadījumos nezina, ko iesākt ar vērtīgo, bet bīstamo koku. Tam jebkurā laikā var nolūst lielie zari, spēcīgākā vējā tas var sagāzties vai iet bojā pavisam. Tāpēc semināra ietvaros paredzēts izskaidrot koku aizsardzības un kopšanas iespējas gan no likumdošanas un teorijas viedokļa, gan arī praktiskā veidā,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.  

Seminārā aicināti piedalīties visi interesenti – vietējie iedzīvotāji, zemju īpašnieki, kuru īpašumos aug vērtīgi koki, pašvaldību pārstāvji, kas ikdienā ar zemju īpašniekiem komunicē par koku kopšanu, a/s “Latvijas valsts meži”, Valsts meža dienesta, a/s “Latvijas Valsts ceļi”, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas u.c. pārstāvji.

Seminārs ir bezmaksas, taču interesentiem nepieciešams iepriekš pieteikties, līdz 19.septembrim rakstot e-pastu uz adresi ilze.sabule@daba.gov.lv.

Seminārs ir viena no īstenotajām aktivitātēm Latvijas vides aizsardzības fonda finansiāli atbalstītajā projektā “ĪADT – dendroloģisko stādījumu aizsardzības statusa nodrošināšana”. Projektu īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar SIA “Labie koki”.

Paralēli šai aktivitātei projektā tiek izstrādātas vadlīnijas valsts nozīmes dabas pieminekļu – dendroloģisko stādījumu rekonstrukcijas projektu sagatavošanai un ieviešanai, rekonstrukcijas projekti divām valsts nozīmes dendroloģisko stādījumu teritorijām “Bauņu parks” un “Ilzenes parks”, kā arī apkopota informācija un veikta lauka izpēte astoņiem valsts nozīmes dendroloģiskajiem stādījumiem (Ausekļa Ramata Jurģukalna dendroloģiskie stādījumi; Cēres parks; Indrānu parks; Kalētu parks, Ķeipenes parks; Pamūšas parks; Rozališķu parks; Zlēku parks).


Informāciju sagatavoja:
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja


Papildus informācija:
Ilze Sabule
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas
Dabas aizsardzības departamenta vecākā eksperte
ilze.sabule@daba.gov.lv

Pievienotie faili:
 
Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 18.06.2018
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/