Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jaunjelgavā notiks seminārs par Zaļā publiskā iepirkuma piemērošanu
10.10.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Jaunjelgavā aizsāk reģionālo semināru ciklu par prasībām Zaļajam publiskajam iepirkumam (ZPI) un tā piemērošanas kārtību. Pasākums notiks 2017. gada 11.oktobrī plkst. 10:00 Jaunjelgavas kultūras namā, Jelgavas ielā 31. 

ZPI ir process, kura ietvaros valsts un pašvaldības iestādes cenšas iepirkt preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, ņemot vērā dzīves cikla izmaksas produktiem vai pakalpojumiem ar vienādu primāro funkciju. Ar ZPI palīdzību iespējams:

  • samazināt ietekmi uz vidi – katra nopirktā prece vai pakalpojums atstāj ietekmi uz vidi visās tās aprites cikla stadijās (ražošana → lietošana → pārstrāde otrreizējai izmantošanai vai noglabāšana atkritumu izgāztuvē);
  • veicināt sociālus uzlabojumus – ar iepirkumu procedūrā iestrādātu nosacījumu palīdzību iespējams nodrošināt labākus darba apstākļus, piemēram, samazinot toksisko ķīmisko vielu saturu tīrīšanas līdzekļos uzlabo dzīves un darba vides apstākļus, transports ar samazinātu izmešu apjomu veicina gaisa kvalitātes uzlabošanos un saslimstības ar elpvadu slimībām riska samazināšanos;
  • panākt ietaupījumus budžetā – plānojot iegādāties kādu preci vai pakalpojumu, vispirms tiek izvērtētas reālās vajadzības, tādējādi samazinot iepirkumu apjomu. Otrkārt, tiek veikts preces aprites cikla izmaksu novērtējums. Tādā veidā iespējams ņemt vērā visus faktorus (ne tikai preces vai pakalpojuma sākotnējo cenu, bet arī ekspluatācijas un radīto atkritumu apsaimniekošanas izmaksas) un galarezultātā panākt līdzekļu ekonomiju.

Tikšanās laikā eksperti klātesošos iepazīstinās ar tiesību aktiem un metodiskiem materiāliem. Sniegs atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem tiesību aktu piemērošanā. Tematiskajās sesijās būs iespēja padziļināti diskutēt par jautājumiem, kas saistīti ar ZPI piemērošanu pārtikas un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumos, būvniecībā un apgaismojuma ierīkošanā.

Sīkāk ar semināra darba kārtību var iepazīsties šeit.

Nākamie plānotie semināri:

  • 25. oktobrī, Pāvilostā;
  • 1. novembrī, Balvos;
  • 2. novembrī Smiltenē;
  • 13. novembrī, Rīgā.
Aicinām tajos piedalīties valsts un pašvaldību un to institūciju iepirkumu speciālistus, kā arī uzņēmējus, kuri saredz iespēju attīstīt piedāvājumu ZPI jomā. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, semināram reģistrēties šeit. Dalība ir bez maksas. Papildu informējam, ka lielās intereses dēļ pieteikšanās semināram Rīgā ir jau noslēgusies.

Pasākumi tiek organizēti sadarbībā ar projektu ”Zaļā publiskā iepirkuma atbalsta institūcijas inovatīvām un ilgtspējīgām institucionālām pārmaiņām”/GreenS, kuru īsteno Rīgas plānošanas reģions.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.09.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta