Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 

 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
EXPO 2017 noslēgsies ar IKT nedēļu
05.09.2017
Noslēdzot dalību Expo 2017 Astanā, Kazahstānā, Latvijas paviljonā notiks informāciju un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nedēļa, kurā piedalīsies nozares uzņēmēji un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Nedēļas garumā plānoti vairāki nozīmīgi semināri, tikšanās ar IKT pārstāvjiem Kazahstānā, kā arī Latvijas uzņēmēju prezentācijas, lai tādējādi ieinteresētu vietējos uzņēmējos par sadarbības iespējām abu valstu starpā.

Latvijas delegācijai plānots arī apmeklēt vairākus Expo 2017 paviljonus, tostarp arī Kazahstānas, kā arī tikties ar atbildīgo ministriju, Astanas pašvaldības un biznesa asociāciju pārstāvjiem

IKT nedēļas ietvaros Latvijas EXPO paviljonā ceturtdien, 7.septembrī, notiks seminārs, kuru atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Kazahstānas Republikas IKT ministrs Daurens Abaevs. Pasākumā tiks pārstāvēti arī Kazahstānas Republikas IKT viceministrs Kairats Balikbaevs, ministra palīgs Žarkins Zaketovs, u.c. Seminārā tiks runātas par jau esošo nozares sadarbību starp Latviju un Kazahstānu, par ko stāstīs Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Podgrebņaks. Ar prezentācijām uzstāsies Latvijas IKT klastera valdes loceklis Gatis Ošs, kā arī Zviedrijas pētniecības institūta RISE Acreo IT attīstības eksperts Kristofers Andersens.

Semināra noslēgumā tiks parakstīts sadarbības memorands starp Latviju, Kazahstānu un Zviedriju, vienojoties par IKT nozares turpmāku attīstības veicināšanu.

“Parakstītais sadarbības memorands nostiprinās ciešākas attiecības starp biznesu atbalstošajām organizācijām un uzņēmējiem, kas pavērs durvis dažādu IT projektu īstenošanai. Latvijas IT klastera biedru kompetence ļauj pretendēt uz nozīmīgiem ārvalstu projektiem, tai skaitā arī Kazahstānas tirgū, kurā nepieciešami dažādi e-pārvaldes, elektronisko dokumentu aprites un uzraudzības, kā arī citi risinājumi,” norāda Latvijas IT klastera valdes loceklis Gatis Ošs.

EXPO 2017 Latvijas paviljona organizētājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un tā vadmotīvs – “Enerģija ir mūsu dabā” (Energy is in our nature). Dalība izstādē notiek ar vairāk nekā 30 uzņēmumu atbalstu, tostarp “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Rīgas Tūrismas attīstības biroju, Liepājas Speciālo ekonomikas zonu, informāciju tehnoloģiju uzņēmumu “Squalio” un citiem.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
15.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta