Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 

 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām pašvaldības pieteikt Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumus
01.09.2017

Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) konkursam iesniegtie pieteikumi liecina, ka vairākas pašvaldības septembra vidū, no 16. – 22. septembrim, gatavojas vērienīgiem pasākumiem. Arī citas pašvaldības aicinātas informēt par plānotajiem aktivitātēm, kā arī īstenotajiem infrastruktūras risinājumiem, piesakoties EMN konkursā un pretendējot uz Eiropas mēroga atzinību.

Jau šobrīd ir zināms, ka Daugavpils dome 22. septembrī plāno slēgt autotransportam vienu no pilsētas centra ielām, kā arī izrādīt šogad izveidotās velosipēdu novietnes. Garkalnes novadā EMN būs velosipēdu orientēšanās sacensības, neparasto divriteņu parāde, kā arī jauna, 480 metrus gara, ar LED apgaismojumu aprīkota veloceliņa atklāšana Langstiņos. Salaspilī demonstrēs uzlaboto velosipēdu infrastruktūru – izveidoti jauni un atjaunoti esošie veloceliņi, kā arī uzstādītas velo novietnes. Pilsētā tiek attīstīta velosipēdu nomas un koplietošanas sistēma.

Lai pieteiktos EMN dalībai, līdz šī gada 7. septembrim pašvaldības tiek aicinātas reģistrēties vietnē http://registration.mobilityweek.eu, savukārt uzņēmumi, NVO, skolas un citi interesenti - http://mobility-action.mobilityweek.eu. Vairāk informācijas par dalību EMN, nolikums, vadlīnijas un iedvesmojoši piemēri pasākumu organizēšanai ir pieejami vietnē http://ej.uz/EMN2017konkurss. EMN noslēgumā 22. septembrī, Rīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā notiks svinīgs pasākums, kurā tiks sveikti konkursa laureāti. 

2017. gadā EMN pasākumi Eiropas pilsētās norisināsies no 16. līdz 22. septembrim. Kā galvenās akcijas plānotas  Ar velo uz darbu 19. septembrī un Diena bez auto 22. septembrī. EMN laikā Eiropas Komisija vēlas aicināt iedzīvotājus pārskatīt un dažādot pārvietošanās paradumus, turpmāk tos ieviešot ikdienā.

Ar katru gadu pašvaldību, uzņēmumu, skolu un NVO skaits, kuri veicina gudru pārvietošanos ikdienā, strauji aug. Pērn konkursā balvas saņēma 40 laureāti - 12 uzņēmumi un pašvaldības saņēma apbalvojumus par jaunu velo novietņu un velo infrastruktūras izveidi, savukārt 28 organizācijas tika suminātas par pasākumu rīkošanu un vietējā tūrisma attīstīšanu, savukārt 2015. gadā konkursā tika apbalvoti 26 laureāti.

EMN mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu veselības stāvokli.

EMN un nacionālo konkursu organizē SIA Prospero sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Aktuālā informācija par EMN pasākumiem un videi draudzīgu pārvietošanos Gudro pilsētnieku Facebook vietnē: www.facebook.com/gudraispilsetnieks.

Vairāk informācijas: 
Maija Trikule – Pleša
Prospero sabiedriskās attiecības,
t.22076439; maija.trikule@prospero.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
15.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta