Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Kā Rīga un citas Eiropas pilsētas veiksmīgi risina aktuālās urbānās problēmas?
19.07.2017
Tagad pašvaldībām ir pieejams saraksts ar 97 pārbaudītiem labās prakses piemēriem, no kuriem mācīties un izmantot savu pilsētu attīstībai. Atbilstoši URBACT (Eiropas Savienības programma, kas veicina integrētu pilsētattīstību)* izvērtējumam, šie 97 piemēri bija labākie pēc tādiem kritērijiem kā integrēta un uz līdzdalības principiem balstīta pieeja, efektivitāti pamatojoši dati, un labās prakses pārneses potenciāls.
No Latvijas labās prakses piemēriem, URBACT labās prakses statusu ieguvis Rīgas NVO nams. Nevalstisko organizāciju nams ir telpa, kurā organizācijas attīsta ilgtspējīgu sadarbību ar pašvaldību, saņem izglītojošu, tehnisku, administratīvu un informatīvu atbalstu, organizē dažādus pasākumus un aktivitātes, aktualizē plašai sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. NVO nama trīs darbības gadu laikā 140 dažādas nevalstiskās organizācijas organizējušas 2920 pasākumus. Šāds regulārs, ilgtermiņa pašvaldības, nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju sadarbības modelis veicina aktīvu nevalstisko organizāciju iesaisti sabiedrības integrācijas procesā un spēcīgas pilsoniskas sabiedrības attīstību.

Pilsētas, kas ieguva URBACT labās prakses statusu, stāstīs par saviem veiksmīgajiem risinājumiem URBACT City Festival laikā no 2017.gada 3.-5.oktobrim Tallinā. Pilsētu mēru un citu vēlēto amatpersonu klātbūtnē notiks labās prakses pilsētu apbalvošana. Šis ir viens no gada gaidītākajiem augsta līmeņa pasākumiem pilsētvides jautājumos Igaunijas Eiropas Savienības prezidentūras ietvaros. Piedalīsies vairāk kā 450 pašvaldību darbinieki un pilsētu attīstības speciālisti no visas Eiropas, lai iepazītos ar URBACT labās prakses piemēriem un diskutētu par aktuālajiem pilsētu attīstības jautājumiem. Festivāla laikā URBACT Sekretariāts prezentēs jauno projektu konkursu pilsētu sadarbības tīkliem ar mērķi veicināt labās prakses pārnesi un pielietojumu citās pilsētās. Emanuels Moulins URBACT Sekretariāta vadītājs: “Pielietojot šos labās prakses piemērus pilsētas iegūst ātru rezultātu bez lielām investīcijām”.

Papildus URBACT festivālam, labās prakses pilsētām ir potenciāls darboties kā pārmaiņu virzītājiem Eiropas un starptautiskā līmenī, un sniegt ieguldījumu ar savu pieredzi un zināšanām Eiropas Pilsētu attīstības programmā un ANO Jaunajā pilsētu programmā.

Reģistrācija URBACT City Festival šeit 

Vairāk informācijas par NVO namu un citām labajām praksēm, kā arī kontaktinformācija intervijām, ir pieejama URBACT mājas lapā www.urbactgoodpractices.eu.

Papildus informācija:
Laura Cunska-Āboma
URBACT Nacionālais
kontaktpunkts Latvijā/Vides
aizsardzības un reģionālās
attīstības ministrija
Laura.Cunska-Aboma@varam.gov.lv
+371 67026467

*URBACT programma pilsētām dod iespēju strādāt kopā, lai meklētu ilgtspējīgus risinājumus aktuālajām urbānajām problēmām, izmantojot tīklošanos, dalīšanos ar zināšanām un paaugstinot pilsētattīstības speciālistu kapacitāti. Programmu kopš 2002.gada finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kā arī ES dalībvalstis un partnervalstis.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
20.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta