Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dabas aizsardzības pārvalde ieviesīs “Konsultē vispirms” principu
16.06.2017

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks ceturtdien 15.jūnijā Ministru kabinetā parakstījis valsts iestāžu un to klientu sadarbības memorandu par “Konsultē vispirms” principa iedzīvināšanu. 

Dabas aizsardzības pārvalde ir viena no 22 uzraugošajām valsts pārvaldes institūcijām, kas brīvprātīgi pievienojas Valsts Kancelejas iniciatīvai, tādējādi apliecinot savu apņemšanos attīstīt kvalitatīvākas un efektīvākas sadarbības stilu ar klientiem.

Manuprāt, mūsdienās vairs nav iespējams runāt par modernu valsts pārvaldi, ja tā nesniedz saprotamus skaidrojumus  un konsultācijas saviem klientiem. Parakstot memorandu, mēs apliecinām ne tikai vēlmi, bet arī gatavību pozitīvām pārmaiņām savā darbā,” tā J.Jātnieks.

Jo zinošāks un izglītotāks cilvēks dabas jautājumos, jo racionālāki lēmumi un dabai draudzīgāka rīcība! Apzinoties konsultēšanas būtisko lomu, Dabas aizsardzības pārvalde ir izveidojusi sešus dabas izglītības centrus visā Latvijā, kas uzrunā sabiedrību no sākumskolas audzēkņiem līdz senioriem. Pārvaldes vides inspektori savā ikdienā  jau daļēji ir pārņēmuši Eiropas un Amerikas nacionālo parku reindžeru pieredzi, kur primārais darbs pretstatā soda sankciju piemērošanai ir konsultēšana un skaidrošana, lai nejaušu un neapzinātu pārkāpumu gadījumā pārkāpējiem radītu izpratni par viņu nodarījuma iespējamo kaitējumu dabai, tādējādi veicinot labprātīgu un motivētu noteikumu ievērošanu.

Paraksts uz memoranda ir nozīmīgs motivators pārvērtēt savu darbību, lai tā būt vēl vairāk orientēta uz klientu, savstarpēju izpratni un sadarbību veicinoša.

Būtiskākais izaicinājums katrai no memorandu parakstījušajām iestādēm būs darba rezultātu novērtēšanas skaitlisko rādītāju pakāpeniska nomaiņa ar kvalitātes rādītājiem. "Piemēram, veikto pārbaužu vai uzlikto sodu apmērs vairs nebūs galvenā mēraukla darbinieku un iestādes darbam. Būtiskāku uzmanību pievērsīsim īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un biotopu stāvokļa kvalitātes rādītājiem. Arī sabiedrības izpratne, zināšanas, atbalsts dabas nozarei un no šī visa izrietošā rīcība, būs tie rādītāji, kas liecinās, vai mūsu darbs ir jēgpilns, kvalitatīvs un efektīvs,” viedokli pauž J.Jātnieks.

Sadarbības memorandu par pievienošanos “Konsultē vispirms” principa ieviešanai 15.jūnijā parakstīja Ministru prezidents M.Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs A.Ašeradens, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas pārstāvji, kā arī uzraugošo iestāžu vadītāji, tostarp, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts ieņēmuma dienesta, Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts darba inspekcijas, Datu valsts inspekcija, Uzņēmumu reģistrs, Valsts meža dienesta, Valsts valodas centra, Valsts vides dienesta u.c. vadītāji.

 Izcilas uzņēmējdarbības vides radīšana Latvijā ir viena no valdības noteiktajām tautsaimniecības attīstības prioritātēm. “Konsultē vispirms” principa mērķis ir uzlabot savstarpējo sadarbību starp klientiem - sabiedrību, uzņēmējiem un to uzraudzības iestādēm.

Papildus informācijai:

Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Tālr.:26789874
Epasts: elina.ezerina@daba.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta