Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
ES Vides ministru padomē diskutēs par klimata politiku un Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai
16.06.2017

2017. gada 19. jūnijā Luksemburgā notiks kārtējā Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomes (Vides padomes) sanāksme. Diskusiju laikā plānots apspriest priekšlikumus emisiju samazināšanai no sektoriem, kas nav iekļauti ES Emisiju tirdzniecības sistēmā (ne-ETS sektori) un apstiprināt dalībvalstu viedokli par ES Rīcības plānu dabai, cilvēkiem un ekonomikai (Rīcības plāns). Latvijas delegāciju vadīs un Latvijas intereses aizstāvēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Delegācijas sastāvā Vides padomē piedalīsies arī VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. 

Sagaidāmas plašas diskusijas saistībā ar progresa ziņojumu par leģislatīvo aktu1 projektiem attiecībā uz emisiju samazināšanu ne-ETS sektoros. Diskusijas notiks par Saistību pārdales regulas priekšlikumu, kurā dalībvalstīm paredz saistošus mērķus emisiju samazināšanai, kā arī par priekšlikumu regulai par zemes izmantošanas jautājumu un mežsaimniecības sasaisti ar klimata politiku periodam pēc 2020. gada.

Latvija uzsvērs, ka prasībām jābūt caurskatāmām, solidārām un taisnīgām, ņemot vērā ES dalībvalstu dažādos nacionālos apstākļus un vajadzības.

Tāpat sanāksmes laikā plānots apstiprināt dalībvalstu viedokli (secinājumus) par ES Rīcības plānu2, kas paredzēts Dzīvotņu direktīvas un Putnu direktīvas3 praktiskās īstenošanas uzlabošanai, kā arī ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas4 mērķu sasniegšanai.

Dalībvalstu pārstāvji arī pārrunās turpmāko rīcību saistībā ar Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņām, tostarp reaģējot uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta 1.jūnija paziņojumu par lēmumu uzsākt izstāšanās procedūru no Parīzes nolīguma klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


1 Leģislatīvie tiesību akti ir tiesību akti, kas pieņemti parastā vai īpašā likumdošanas procedūrā, pamatojoties uz ES pamatlīgumu normām
2 plašāka informācija par ES Rīcības plānu pieejama šeit: http://ec.europa.eu/environment/nature/legislation/fitness_check/action_plan/index_en.htm
3 1992. gada 21. maija Direktīva 92/43/EEK par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību (Dzīvotņu direktīva), OV L 206, 22.7.1992., 7.  lpp., un 2009. gada 30. novembra Direktīva 2009/147/EK par savvaļas putnu aizsardzību (Putnu direktīva), OV L 20, 26.01.2010., 7. lpp.
Komisijas paziņojums “Mūsu dzīvības garantija, mūsu dabas kapitāls — ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija līdz 2020. gadamˮ, (COM(2011)244)
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta