Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM Moldovā turpina sadarbību reģionālās attīstības jomā
09.06.2017

Piektdien, 2017.gada 9.jūnijā, Kišiņevā, Moldovā noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darba vizīte, kurā vienojās par turpmāko sadarbību reģionālās attīstības jomā.

Šodien starpvaldību komisijas sēdē Latvijas un Moldovas puses atzinīgi novērtēja līdzšinējo aktīvo sadarbību reģionālās attīstības jomā starp atbildīgajām ministrijām, reģioniem un pašvaldībām. Moldovas puse novērtēja Latvijas sniegto ekspertīzi policentriskas attīstības veicināšanā un reģionālās attīstības finansējuma plānošanā reģionu līdzsvarotai attīstībai. Tika uzsvērta Latvijas uzsāktā sadarbība ar Gagauzijas reģionu, vienojoties sagatavot rīcības plānu sadarbības attīstībai. Uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas apņēmās aktīvi iesaistīties turpmākās sadarbības attīstīšanā. Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka nepieciešams arī turpmāk piesaistīt attīstības sadarbības un ārvalstu finanšu instrumentu finansējumu, lai veicinātu starpreģionu un starppašvaldību sadarbību.

Darba vizītes laikā VARAM pārstāvis piedalījās Latvijas – Moldovas Lietišķā sadarbības padomes sēdē, kurā tika uzsvērta reģionu un pašvaldību loma divpusēji ekonomisko attiecību stiprināšanā. Tāpat tika nodrošināta dalība Latvijas – Moldovas biznesa forumā, atskatoties uz iepriekš īstenoto sadarbību reģionālās attīstības jomā. Biznesa foruma laikā tika prezentēti Latvijas reģionu produkti, ko atzinīgi novērtēja Moldovas kolēģi, aicinot atbildīgās institūcijas veicināt aktīvāku produkciju apmaiņu. 

Vizītes laikā tika apmeklēts arī Gagauzijas un Dienvidu reģions. Tiekoties ar Gagauzijas kolēģiem tika pārrunāti veiksmīgas uzņēmējdarbības atbalsta instrumenti, piemēram, biznesa inkubatora darbība, mājražotāju atbalsts un kooperācija.

Tāpat vizītes laikā tika veicinātas jaunas partnerības. Ar VARAM atbalstu Dobeles novads noslēdza sadarbības līgumu ar Sinžereja rajonu, savukārt Aizkraukles novads parakstīja nodomu protokolu par sadarbību ar Čimišlija rajonu, Riebiņu novads – ar Ļeovas rajonu.

VARAM darba vizīte Moldovā norisinājās no 2017.gada  5. līdz 9.jūnijam, kurā tika apspriestas aktualitātes reģionālās attīstības jomā, pārrunājot Latvijas iespējamo atbalstu Moldovas reģionālās politikas īstenošanā.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta