Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Atkrāpies! jeb Nē! suvenīriem, kas gatavoti no aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem
16.05.2017

Dabas aizsardzības pārvalde 19.maijā plkst.11.00 aicina ikvienu interesentu uz atklāto lekciju “No suvenīriem līdz bruņotiem konfliktiem jeb īsumā par apdraudēto savvaļas sugu nelegālo tirdzniecību” Latvijas Dabas muzejā (K. Barona ielā 4, Rīgā). Šī ir viena no valsts pārvaldes sociāli informatīvās kampaņas jeb pretkrāpšanas kustības  - #atkrāpies! – aktivitātēm.

Lekcijas laikā DAP pārstāvji stāstīs par CITES konvenciju, kas starptautiskā līmenī regulē tirdzniecību ar vairāk nekā 35 000 savvaļas augu un dzīvnieku sugām, kā arī no tiem gatavotiem izstrādājumiem. Būs iespēja izzināt nelegālās savvaļas sugu tirdzniecības saistību ar globālajiem organizētās noziedzības tīkliem, sociālekonomiskajiem apstākļiem, kā arī miera un drošības apsvērumiem apdraudēto sugu izcelsmes valstīs un globālā mērogā.

Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, īpašs akcents šajā lekcijā būs likts uz dažādu šķietami nevainīgu suvenīru, piemēram, koraļļu krellīšu, alkoholiska dzēriena ar kobru pudelē, savvaļas orhideju, iegādi citās valstīs un sekām, kādas var iestāties, ja šie suvenīri ir gatavoti no CITES konvencijā iekļautajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām. Kopīgi meklēsim atbildes uz jautājumu, kādus suvenīrus nevajadzētu iegādāties eksotiskajās valstīs.

Plašākai izpratnei lekcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Latvijas Dabas muzejā izvietoto CITES ekspozīciju, kā arī DAP pārstāvju līdzi paņemtos paraugus ar konfiscētajiem priekšmetiem no DAP krājuma.

“Mana pieredze rāda, ka daudzas no DAP krājumos esošajām lietām ir konfiscētas cilvēkiem, kas tās iegādājušies kāda ceļojuma laikā, pat neapzinoties, ka materiāls, no kā tās gatavotas, ir CITES konvencijā iekļauts augs vai dzīvnieks. Turklāt aizvien biežāk cilvēki izdod lielus līdzekļus par šo reto un dārgo priekšmetu veiksmīgiem viltojumiem. Tāpēc lekcijas laikā aicināšu cilvēkus būt saprātīgiem un atkrāpties no vilinošiem piedāvājumiem ārvalstīs,” stāsta DAP CITES nodaļas vadītājs Jēkabs Dzenis.

CITES jeb 1973. gada Vašingtonas konvencija “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām” ir starptautiska vienošanās, kuras pamatmērķis ir apdraudēto savvaļas sugu aizsardzības stiprināšana, regulējot un nodrošinot to ilgtspējīgu izmantošanu. Šobrīd CITES konvenciju ir parakstījušas 183 valstis un tā ietver vairāk nekā 35 000 savvaļas sugu.

Valsts pārvaldes sociāli informatīvā kampaņa jeb pretkrāpšanas kustība – #atkrāpies! tiek īstenota, lai kopīgi cīnītos pret ēnu ekonomiku, korupciju un citām negodprātīgām darbībām, kas ietekmē valsts budžetu un kopējo sabiedrības labklājību. Kustības ilgtermiņa uzdevums ir panākt iedzīvotāju nulles toleranci pret krāpšanos mūsu valstī.

Papildus informācijai:
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Tālr.:26789874
elina.ezerina@daba.gov.lv

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta