Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ženēvā diskutē par drošu ķīmisko vielu un bīstamo atkritumu pārvaldību – nākotni bez toksiskā piesārņojuma
09.05.2017

Laikā no 2017.gada 24. aprīļa līdz 5. maijam Ženēvā (Šveice) notika Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju par ķīmisko vielu un ķīmiskās vielas saturošu atkritumu pārvaldību dalībpušu konference. Tās laikā konvenciju dalībvalstis diskutēja par drošu ķīmisko vielu un bīstamo atkritumu pārvaldību – nākotni bez toksiskā piesārņojuma (Detoxified Future). Konferencē Latvijas nostāju pārstāvēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Vides valsts dienesta pārstāvji. Konferencē piedalījās apmērām 1500 dalībnieki no vairāk kā 150 valstīm.

Roterdamas konvencijas dalībpušu konferences daļu atklāja 2017.gada 27. aprīlī ar diskusiju plenārsēdē par Roterdamas konvencijas efektivitātes veicināšanu. Debatēs par šo jautājumu izskanēja pateicības vārdi Latvijai par tās pienesumu starpsesiju procesā, 2016. gada jūlijā uzņemot darba grupu Latvijā. Savukārt 2017.gada 28. aprīlī tika nodibināta Roterdamas konvencijas konferences neformāla darba grupa. Tā rezultātā tika pieņemts lēmums, ka Roterdamas konvencijas dalībvalstis līdz nākamajai dalībpušu konferencei lems par rekomendācijām kā uzlabot konvencijas efektivitāti. Plašāka informācija par konferenci  http://enb.iisd.org/chemical/cops/2017/2may.html  Šis darbs ir turpinājums  2015. gada konvencijas dalībpušu konferencei, kad netika panākta vienošanās iekļaut vairākas īpaši bīstamas ķīmiskas vielas konvencijas sarakstā.

Konferencē dalībvalstis vienojās par Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju darbību un budžetu turpmākajos divos gados http://www.brsmeas.org/2017COPs/Overview/tabid/5306/language/en-US/Default.aspx  Panākta starptautiska vienošanās par atsevišķu cilvēka veselībai un apkārtējai videi bīstamu ķīmisko vielu aprites ierobežošanu, kas norādīja uz progresu salīdzinot ar 2015. gada sanāksmi.

2017.gada 4. maijā Latvijas pastāvīgais pārstāvis ANO Ženēvā, vēstnieks Jānis Kārkliņš, piedalījās Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju par ķīmisko vielu un ķīmiskās vielas saturošu atkritumu pārvaldību dalībpušu konferences augsta līmeņa pārstāvju apaļā galda diskusijā.  Latvijas vērsa uzmanību uz aprites ekonomikas nozīmību un ar to saistītiem jautājumiem, t.sk. pieeju atkritumiem kā resursam. Tāpat Latvija uzsvēra nepieciešamību visām pusēm sadarboties veiksmīgai triju konvenciju ieviešanā. Latvijas izvirzīto jautājumu tvērums tika iekļauts konferences augsta līmeņa pārstāvju diskusiju secinājumos.

2017. gada 5. maijā Stokholmas konvencijas birojā uz diviem gadiem tika ievēlēta Latvijas pārstāve – Silvija Nora Kalniņš, un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģiskā centra eksperte Līga Rubene 2017.gadā tika ievēlēta Roterdamas konvencijas Ķīmisko vielu komitejā.  Tādējādi starptautiski apliecinot Latvijas ekspertu augsto kompetenci un pieredzi sarunu vešanas procesos.

Lai nodrošinātu, ka Latvijas intereses tiek pilntiesīgi pārstāvētas Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju dalībpušu konferencē, atbalstu Latvijas delegācijai sniedza Latvijas vides aizsardzības fonds, finansējot 2016. jūlijā notikušās starptautiskās darba grupas norisi Rīgā, kā arī Latvijas dalību 2017.gada konferencē Ženēvā.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi! 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta