Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Eiropas dienas ietvaros apskatei atvērti ES fondu projekti visā Latvijā
09.05.2017
Otrdien, 9. maijā, Eiropas dienas ietvaros vairāk kā 1000 dalībnieki, pārsvarā skolēni no dažādiem Latvijas novadiem apmeklē vairāk kā 20 Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētus projektus visā Latvijā. Apmeklētājus uzņem starptautiskā lidosta „Rīga”, atkritumu apsaimniekošanas poligoni “Getliņi” un “Daibe”, koncertzāle „Lielais dzintars”, “Madara Cosmetics”, dzīvnieku pansija “Ulubele”, “Immerman Woodworks” un daudzi citi projekti.

Ar ES fondu atbalstu ir iespējams īstenot apjomīgus projektus, kuriem citādi no valsts budžeta neatliktu līdzekļu. Tādēļ ar sabiedrībai nozīmīgiem projektiem visā Latvijā varam lepoties gan Eiropas dienā, gan katru dienu, kad dodoties uz darbu vai atpūtā, saskaramies ar ES fondu ieguldījumu,” atzīst Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ES fondu jautājumos Armands Eberhards.

Ar ES fondu atbalsta rezultātiem ikdienā saskaras ikkatrs Latvijas iedzīvotājs. ES fondi tiek ieguldīti gan nozīmīgu infrastruktūras un kultūras objektu attīstīšanā, gan uzņēmumu konkurētspējas celšanā, sabiedrības integrācijā, izglītībā, nodarbinātībā, tostarp arī jauniešu vidū, veselības aprūpes kvalitātes celšanā un vides aizsardzībā.

Eiropas diena ir brīdis, kad pievērst uzmanību un īpaši novērtēt ieguvumus, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā. ES fondu jomā 2007. – 2013. gada plānošanās periodā vien ar pieejamo atbalstu izbūvēts un rekonstruēts 991 km autoceļu un izbūvēti 52 km dzelzceļa, 382 848 iedzīvotājiem radīta iespēja pieslēgties ūdensvadam, 1 291 uzņēmums saņēmis atbalstu biznesa inkubatoros, 72 876 jauniešu saņēmuši stipendiju profesijas apguvei, nodarbinātību veicinošo pasākumu ietvaros atbalstu saņēmuši vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju. 2006. – 2015. gadā ekonomiski aktīvo komersantu skaits ir audzis no 22 līdz 48 uz 1000 iedzīvotājiem. Tāpat ir atbalstīta 492 ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras attīstība, paaugstināta energoefektivitāte 741 daudzdzīvokļu ēkā, izveidoti daudzfunkcionālie centri Liepājā, Cēsīs un Rēzeknē. Šie un citi sasniegtie rezultāti ir aplūkojami šajā infografikā.

Latvijā ES fondu projekti apmeklētājiem tiek atvērti Eiropas Savienības mēroga kampaņas “Eiropa manā reģionā” jeb #EUinmyRegion ietvaros. Tās mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus atklāt īstenotos ES fondu projektus savā apkārtnē. 2017. gadā #EUinmyRegion kampaņas ietvaros norisinās 4 aktivitātes – ES fondu atvērto projektu diena un “Dārgumu medību” konkurss ES fondu projektos, fotokonkurss, kā arī blogu konkurss. Kampaņas gaitā Eiropā lielākoties maijā tiks atvērti tūkstošiem ES fondu projektu, “Dārgumu medības” norisināsies līdz 15. jūnijam, savukārt fotokonkurss un blogu konkurss – līdz 28. augustam.

Tradicionāli Eiropas dienas pasākumi, kurus organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Ārlietu ministrijas un Finanšu ministrija norisinās 9. maijā – datumā, kad tika izveidota Eiropas Savienība. 1950. gada 9. maijā, kad Eiropu bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Gadu gaitā projektā iesaistīto nozaru un valstu skaits pieauga, un šī valstu savienība kļuva par mērķi arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

Pilns apmeklētājiem atvērto objektu saraksts aplūkojams šeit.

Vairāk informācijas par citiem Eiropas dienas pasākumiem pieejama šeit.

Vairāk informācijas par Eiropas dienu skatīt šeit.

Informācijas sagatavotājs:
Lauma Silakaktiņa
Komunikācijas departamenta vecākā eksperte
Tālr.: 67083990
lauma.silakaktina@fm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta