Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena pulcē vairāk nekā 300 apmeklētāju
09.05.2017

Popularizējot Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) dabas bagātības un tūrisma iespējas, sestdien, 6. maijā, ĶNP norisinājās ikgadējā Ceļotāju diena. Aizraujošos pārgājienos, ekskursijās, pastaigās, velo tūrēs un citās izglītojošās un radošās aktivitātēs kopumā pulcējās vairāk nekā 300 apmeklētāju. Šogad Ceļotāju diena bija veltīta ĶNP 20 gadu jubilejai un Eiropas Savienības nozīmīgākās vides un klimata aizsardzības programmas “LIFE” (tulkojumā – “dzīvība”) 25. gadskārtai. 

“Esam patiesi lepni un gandarīti par kuplo pasākuma apmeklētāju skaitu. Laiks šogad mūs lutināja, un daudziem tas bija labs pamudinājums meklēt iespējas šo brīnišķīgo pavasara dienu pavadīt dabā. Esam pārliecināti, ka ne viens vien pasākuma apmeklētājs, kā arī nejaušs dabas baudītājs, kurš ar interesi iesaistījās Ceļotāju dienas aktivitātēs, uzzināja daudz jauna par Ķemeru Nacionālo parku, tostarp par daudzām lieliskām ceļošanas iespējām nākotnē. Šī bija vēl viena iespēja lauzt mītu, ka Ķemeru Nacionālā parka piedāvājums sākas un beidzas ar Lielā Ķemeru tīreļa laipu. Parks patiesībā piedāvā vairāk nekā 20 dažādus tūrisma objektus, laipas, takas un torņus, kā arī virkni visdažādāko tūrisma pakalpojumu apmeklētāju ērtībām,” uzsver Ceļotāju dienas galvenā organizatore, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Šogad dabas speciālistu un vietējo gidu vadībā ikvienam bija iespēja doties kopumā deviņos dažādos pārgājienos, ekskursijās, pastaigās, velo-pārgājienos un laivu braucienos. Lielākais apmeklētāju skaits – apmēram 30 – devās pastaigā pa Ķemeru apkārtnes sēravotiem. Lielu interesi izraisīja arī ekskursijas pa Kaņiera pilskalna taku, kā arī divi īpaši pārgājieni, kas notika par godu programmas “LIFE” 25. gadskārtai, katrā no tiem pulcinot apmēram 20 interesentu.

Pārgājiena “No tuksneša par oāzi – kūdras ieguves vietas neticamās pārvērtības 10 gadu laikā” dalībniekiem bija iespēja pašiem vērot, kā dabā norit augstā purva atjaunošanās pēc kūdras frēzlauku appludināšanas 2006. gadā. Ornitologs un “LIFE” projekta “Hydroplan” ilggadējs vadītājs Jānis Ķuze stāstīja par dabiska purva nozīmi dabā un dalījās pieredzē par purva atjaunošanas darbiem, savukārt, LIFE “ReStore” speciālisti palīdzēja noskaidrot, cik veiksmīgi norit dabiskam purvam raksturīgās augu valsts atjaunošanās. Rezultāti izrādījās pozitīvi pārsteidzoši. Savukārt velo-pārgājienā “Ķemeri-Valguma ezera apkaime-Smārde”, kuru vadīja NAT-Programme pārstāvis Jānis Šlūke, ikviens interesents varēja uzzināt, kas būtu nepieciešams, lai sekmīgāk saglabātu pārgājiena laikā vēroto daudzveidīgo ĶNP dabas ainavu.

Ne viens vien Ceļotāju dienas apmeklētājs paguva iesaistīties arī “LIFE” projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” sarūpētajās aktivitātēs pie Lielā Ķemeru tīreļa laipas, kur varēja izzināt, kas ir ekosistēmu pakalpojumi un kādus labumus cilvēks gūst no dabas. Vairāk nekā 70 interesentu sajūsmināja arī iespēja turpat uzzināt vairāk par Lielo Ķemeru tīreli, iesaistoties DIC “Meža māja” darbinieku organizētajā atraktīvajā orientēšanās uzdevumā. 21 komandas konkurencē labākās 6 izrādījās komandas “Brīvdienu pastaiga”, “Purva žubītes”, “Saldais pārītis”, “Bērziņi”, “Kokši” un “Purva susuriņi”. Tā kā šogad Ceļotāju diena veltīta ĶNP 20 gadu jubilejai, uzvarētājkomandas iegūs arī vērtīgas piemiņas balvas, kas radītas par godu nozīmīgajai jubilejai.

Mazākajiem pasākuma dalībniekiem īpašu prieku sagādāja mazo pavāru meistarklases veselīgu līdzi ņemamu uzkodu gatavošanai, ko papildināja tematiskas spēles un darbnīcas Bērnu Dabaszinību skolas audzēkņu un pasniedzēju vadībā. Tāpat ikvienu mazo pasākuma dalībnieku sajūsmināja iespēja vizināties ar zirgiem. Vēdera mīļiem Ceļotāju dienu bagātināja arī īpašs piedāvājums maizes cepšanas procesa iepazīšanai. Plašu interesentu pulku vienoja arī iespēja piedalīties Pasaules labirintu dienas svinībās un izmēģināt roku Spēka trauku darināšanā melnās keramikas tehnikā.

Svinot ĶNP 20 gadu jubileju, uzmanības lokā šajā Ceļotāju dienā bija arī botāniķes Agneses Priedes grāmata “Ķemeru Nacionālā parka flora: vaskulārie augi”. Autore pasākuma laikā dalījās pieredzē par interesantākajiem atklājumiem ĶNP augu valstī, pēcāk kopā ar interesentiem dodoties tematiskā pastaigā dabā. Ikvienu “Meža mājas” apmeklētāju šajā dienā sagaidīja arī dažādas spēles un radošās darbnīcas.

Pasākumu organizēja DAP PRA sadarbībā ar ĶNP reģiona uzņēmējiem, vietējām pašvaldībām un ES “LIFE” programmas projektu ieviesējiem. 

Papildu informācija:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja
Tālr.:26424972
E-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta