Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un IKT nozare vienisprātis – lielo datu izmantošanai ir potenciāls valsts ekonomikas izaugsmei
28.04.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares pārstāvji ir vienisprātis par lielo datu* izmantošanas potenciālu ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas ekonomikas izaugsmes un globālās konkurētspējas veicināšanai. 

Lai pārrunātu lielo datu izmantošanas iespējas nākotnē, 2017. gada 27.aprīlī notika darba seminārs. Pasākumu organizēja VARAM un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).

VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jomā Edmunds Beļskis uzsvēra: “Lielo datu izmantošanas potenciāls ir milzīgs gan valsts pārvaldē sniegto pakalpojumu pilnveidei, gan radot priekšnoteikumus maziem un vidējiem uzņēmumiem izstrādāt jaunus produktus. Redzam, ka šī ir iespēja būt inovatīviem un iet līdzi laika prasībām un tehnoloģiju straujajai attīstībai. Tāpēc ļoti būtiski ir iesaistīt Latvijas uzņēmējus iniciatīvās saistībā ar lielo datu izmantošanas potenciāla apzināšanu.

Lielie dati ir būtisks priekšnoteikums, lai stiprinātu Latvijas ekonomikas attīstību un veicinātu uzņēmumu starptautisku konkurētspēju. Jau iepriekš definējām līdzīgus mērķus, kad ar valsts institūcijām un privātā sektora pārstāvjiem parakstījām memorandu par datos balstītas sabiedrības un valsts attīstību. Esmu pārliecināta, ka Latvija var kļūt par līderi datu apstrādē balstīto risinājumu jomā,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Lai izveidotu spēcīgu datu ekonomiku, Eiropas Komisija (EK) noslēgusi publisko un privāto partnerību ar industriju un akadēmisko sektoru. EK partneris šai sadarbībā ir Lielo Datu asociācija (Big Data Value Association). Savukārt EK ir apņēmusies lielo datu sadarbībā ieguldīt vairāk kā 500 milj. eiro.

Klātesošie tika iepazīstināti arī ar Eiropas Stratēģisko plānu lielo datu jomā un Latvijas uzņēmumu nākotnes iespējām. Tā kā nākotnē paredzams datu un informācijas apjoma palielinājums un ātrs tā pieauguma temps, īpaši tiek uzsvērtas uzņēmēju iespējas iesaistīties inovatīvu lielo datu risinājumu radīšanā.

*Lielie dati (Big Data) ir IKT jomā strukturēts un nestrukturēts metožu, instrumentu un pieeju kopums, kas strauji palielinās. Lai iegūtu cilvēkiem izmantojamus datu rezultātus, tos iespējams aprēķināt un paredzēt izmantošanai nākotnē.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta