Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ķemeru Nacionālais parks 6. maijā aicina uz Ceļotāju dienu
25.04.2017

Popularizējot atpūtu dabā un atklājot vasaras tūrisma sezonu, sestdien, 6. maijā, Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) norisināsies ikgadējā Ceļotāju diena. Šogad tā veltīta ĶNP 20 gadu jubilejai un ES nozīmīgākās vides un klimata aizsardzības programmas “LIFE” (tulkojumā – “dzīvība”) 25. gadskārtai. Ceļotāju dienu organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar ĶNP reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām un LIFE programmas projektu īstenotājiem.

Ķemeru Ceļotāju diena norisināsies jau septīto gadu. Tā kā šogad šis pasākums norit divu nozīmīgu jubileju zīmē, pasākumu bagātinās vairākas jaunas aktivitātes. Piemēram, dabas izglītības centrā “Meža māja”, Ķemeros botāniķe Agnese Priede dalīsies pieredzē par interesantākajiem atklājumiem ĶNP augu valstī pēdējo 20 gadu laikā. Daudzi no tiem apkopoti nule izdotajā grāmatā “Ķemeru Nacionālā parka flora: vaskulārie augi”, kas arīdzan ir veltījums ĶNP 20 gadu jubilejā. Stāstījumu papildinās tematiska pastaiga dabā, kā arī dažādas spēles un radošās darbnīcas.

Savukārt, atzīmējot nozīmīgākās dabas atjaunošanas programmas 25. jubileju (vairāk: http://www.life-25.eu), pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvātas vairākas iespējas redzēt, dzirdēt un izzināt to, kas paveikts dabas atjaunošanas un pētījumu jomā Latvijā. Ornitologa un LIFE projekta “HYDROPLAN” ilggadējā vadītāja Jāņa Ķuzes vadībā varēs doties tematiskā pārgājienā “No tuksneša par oāzi – kūdras ieguves vietas neticamās pārvērtības 10 gadu laikā”, iepazīstot gan dabisku augsto purvu, gan norakta purva atjaunošanās procesus.

Savukārt dabas gida, projekta “NAT Programme” pārstāvja Jāņa Šlūkes vadībā varēs doties velo pārgājienā “Ķemeri - Valguma ezera apkaime – Smārde”. Tā laikā klātesošie varēs iepazīt pārsteidzošo ĶNP dabas daudzveidību un uzzināt, kas būtu nepieciešams tās saglabāšanai nākotnē.

Interesantas aktivitātes pasākuma apmeklētājiem būs sarūpējuši arī LIFE projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” pārstāvji. Pie Lielā Ķemeru tīreļa laipas darbosies dabas izglītības darbnīca, ar izglītojošu spēļu un darba lapu palīdzību piedāvājot ikvienam interesentam izzināt, kas ir ekosistēmu pakalpojumi un kādus labumus cilvēks gūst no dabas. Turpat varēs uzzināt vairāk arī par Lielā tīreļa laipu, piedaloties interesantos uzdevumos un nodarbēs.

Īpašs pārsteigums šī gada Ceļotāju dienā gaida arī Cemex putnu torņa apmeklētājus pie Kaņiera ezera – šeit gluži kā savās mājās būs iekārtojies lielais dumpis – ceļojoša brīvdabas izstāde, ko retajam putnam par godu veidojis Latvijas Dabas fonds LIFE projektā “COASTLAKE”.

Ceļotāju dienā būs iespēja piedalīties arī mazo pavāru meistarklasē, Pasaules labirintu dienas svinībās, izmēģināt roku Spēka trauku darināšanā melnās keramikas tehnikā, kā arī izbaudīt jau ierastas un iemīļotas nodarbes – vizināšanos ar zirgiem (šoreiz piekrastē!), laivu braucienu, kā arī ekskursijas un pārgājienus ekspertu un vietējo gidu vadībā. Turklāt teju katrā norises vietā būs padomāts ne vien par gara un dvēseles lutināšanu un zināšanu bagātināšanu, bet arī par vēdera priekiem, nodrošinot iespēju baudīt īpašu maltīti par īpašām – Ceļotāju dienas – cenām. Starp pasākuma vietām visas dienas garumā kursēs bezmaksas mikroautobuss.

LIFE programma ir Eiropas Savienības finansēšanas instruments vides un klimata pasākumiem un projektiem, lai uzlabotu ES vides un klimata politikas un likumdošanas īstenošanu. LIFE atbalsta projektus divās apakšprogrammās – Klimata pasākumu un Vides apakšprogrammā. LIFE programma ir Eiropas Komisijas finanšu instruments ilgtspējīgu un inovatīvu vides kvalitātes un klimata pārmaiņu veikšanai. Programmu mājaslapas: http://ekosistemas.daba.gov.lv, http://hydroplan.daba.gov.lv, http://nat-programme.daba.gov.lv, http://re-store.daba.gov.lv.

Plašāka ceļotāju dienas programma pieejama DAP mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru ceļotāju diena”. Papildu informācija: 26424972.

Papildus informācijai:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās pārvaldes
Dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja
Tālr. 26424972
E-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta