Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 

 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
27.-28. aprīlī norisināsies Baltijas jūras piekrastes tūrisma konference
20.04.2017

Baltijas jūras piekrastes tūrisma konference iezīmēs publisku startu visu līmeņu spēlētāju sadarbībai Latvijā un Igaunijā, lai veidotu unikālu tūrisma piedāvājumu – garāko pārgājienu maršrutu Baltijas valstīs. Maršruta veidošanas sadarbības praktiskā puse atklāj nepieciešamību runāt arī plašākā, stratēģiskā mērogā, tādēļ programma ietver tādas tēmas kā piekrastes plānojums Latvijas jūras piekrastei, Latvijas un Igaunijas piekrastes tūrisma attīstības stratēģiskais redzējums. 

Konferences organizēšanā ir iesaistīts plašs un daudzveidīgs spēlētāju loks ar mērķi maksimāli nodrošināt daudzpusīgu skatījumu uz piekrastes tūrisma attīstību, nezaudējot tās dabas vērtības un ņemot vērā piekrastes iedzīvotāju un uzņēmēju intereses.

Konferences pirmā diena norisināsies Jūrmalas Kultūras centrā. Atklāšanā piedalīsies Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš un Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības priekšsēdētājs Māris Dadzis. Lektoru vidū uzstāsies gan Latvijas, gan Igaunijas un citu valstu tūrisma un dabas aizsardzības eksperti: Inese Šīrava, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore,  Juris Jātnieks, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors  un Gunta Gabrāne, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece dabas aizsardzības jautājumos,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Ingūna Urtāne. Eiropas mēroga eksperti - Lisa Nilsena (Lis Nielsen), “European Ramblers Association” prezidente,  Gunnela Vounša (Gunnel Wounsch),  “Kullaleden” (www.kullaleden.se), Ingrida Kuligina (Ingrid Kuligina), “Estonian Rambler Association” (ERA) prezidente, Guido Leiburs (Guido Leibur), ERA goda biedrs.

Dienas pirmajā daļā tiks apskatītas tēmas saistībā ar piekrastes tūrisma attīstības stratēģisko redzējumu Latvijā un Igaunijā. Pēcpusdiena tiks veltīta ieskatam Igaunijas-Latvijas programmas 2014-2017 ietvaros īstenojamā pārgājiena maršruta gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā tuvākajām aktivitātēm un gaidāmajiem rezultātiem. Tāpat tiks sniegts ieskats Eiropas organizāciju pieredzē, veidojot un uzturot pārgājienu maršrutus. Diena tiks noslēgta ar 4km garu pārgājienu gar jūras krastu vides eksperta Jura Smaļinska vadībā, lai neformālā gaisotnē Jūrmalas Brīvdabas muzeja zvejnieku sētā pārrunāt konferences iespaidus, veidot jaunus kontaktus un stiprināt esošo sadarbību kopīgai piekrastes tūrisma attīstībai.

Otrā konferences diena noritēs Carnikavā. Tā sāksies, apskatot divus no jaunveidojamā pārgājienu maršruta posmiem Saulkrastos un Carnikavā, kur dalībnieki iepazīsies ar plāniem maršruta infrastruktūras izveidei. Pēcpusdiena tiks veltīta veiksmīgu piemēru prezentēšanai, tiks pārrunāta ceļa norāžu un citas infrastruktūras nepieciešamība pārgājienu maršrutos, mārketinga aktivitātes, kā arī ekonomiskie ieguvumi no pārgājienu maršrutiem. Konference noslēgsies ar diskusiju par redzēto un dzirdēto, un secinājumiem, iezīmējot turpmāko sadarbību. 

Dalība apstiprināta gandrīz 200 dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Pārstāvētas gan valsts iestādes, piemēram, VARAM, Zemkopības un Satiksmes ministrijas, teju visas piekrastes pašvaldības, sākot no Rucavas dienvidos līdz Salacgrīvai Latvijas ziemeļos un tālāk Igaunijā; Dabas aizsardzības pārvalde, Vides izglītības fonds, Latvijas Dabas fonds, piekrastes uzņēmēji, tūrisma gidi, augstākās izglītības iestādes, entuziastu apvienības, kas darbojas piekrastē.

Tāpat arī Igaunijas Dabas aizsardzības pārvaldes (Eesti Keskkonnaamet), Lauku tūrisma asociācijas (MTÜ Eesti Maaturism) un citas dabas aizsardzībā un tūrismā iesaistītās puses.

Konferences programma un cita praktiska informācija: http://www.celotajs.lv/lv/conf/170427-PK/info

Baltijas jūras piekrastes maršruta izveidei un attīstībai var sekot sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/estlathiking/

Konference tiek organizēta un līdzfinansēta Igaunijas - Latvijas Programmas no Eiropas reģionālā attīstības fonda  projekta “Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā” ietvaros. Līdzfinansē: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un  Jūrmalas pilsētas dome. Organizē un atbalsta: lauku tūrisma asociācija „Lauku Ceļotājs”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Pašvaldību savienība, Vidzemes Tūrisma asociācija un Carnikavas novada dome.


Papildu informācija:
Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku Ceļotājs”
28888760, veronika@celotajs.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
15.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta