Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 

 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K.Gerhards atklāj Būvniecības nedēļu
18.04.2017
Otrdien, 2017. gada 18. aprīlī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās “Būvniecības nedēļas 2017” atklāšanā un aicināja uzņēmējus pievērst uzmanību energoefektīvai būvniecībai.

Atklāšanas pasākumā ministrs K.Gerhards uzsvēra, ka būvniecība ir nozare, kas sekmīgas darbības rezultātā atstāj paliekošu mantojumu vairākām nākamajām paaudzēm. Tā var sniegt ieguldījumu ne tikai sakārtotā pilsētvidē, bet arī uzņēmēju produktivitātes celšanā reģionos.

Vienlaikus ministrs aicināja pašvaldības pievērst uzmanību stratēģiskai plānošanai, bet būvniekus - pievērst uzmanību arī vides jautājumu risināšanai, liekot uzsvaru uz energoefektīvu būvniecību.

Gerhards atzīmēja Latvijas būvnieku zināšanas un profesionalitāti, ko apliecina Latvijas būvniecības uzņēmumu būvētie objekti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, kas tikuši pieteikti dažādos konkursos kā izcilākie savas nozares paraugi.

Šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā, sekmīgi īstenojot dažādus projektus, būvniecības nozare var sniegt pozitīvu pienesumu arī citām nozarēm. Ieguvēji būs vietējais darbaspēks, materiālu piegādātāji un citi pakalpojumu sniedzēji. Šobrīd liels uzsvars likts tieši uz atbalstu pašvaldību uzņēmējdarbības projektiem, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru komersantiem – plānots ieguldīt vairāk nekā 300 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, un piesaistot vismaz 300 miljonus eiro privāto investīciju un radot 5000 jaunu darbavietu,” sacīja K. Gerhards.

Ikgadējā “Būvniecības nedēļa 2017”norisināsies no 18. līdz 21.aprīlim Rīgā. Tas ir viens no gada nozīmīgākajiem publiskās diskusijas forumiem par paveiktajiem un veicamajam uzdevumiem būvniecības nozarē. Būvniecības nedēļas laikā Latvijas un pasaules nozares profesionāļi diskutēs par nozares aktualitātēm politikā, būvnormatīvos un izglītībā. To organizē Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī citiem nozares sadarbības partneriem.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
15.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta