Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vienojas par kopēju sadarbību Latvijas - Igaunijas pierobežas reģionos
10.03.2017

Šodien Smiltenē notika Latvijas un Igaunijas starpvaldību komisijas (SVK) sēde pārrobežu sadarbības veicināšanai, kuru vadīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Ministrs Gerhards, atklājot sēdi, uzsvēra: "Ar gandarījumu vēlos atzīmēt, ka šāds regulārās sadarbības formāts ir augsti novērtēts no Eiropas Komisijas puses, kura atzinusi, ka tikai starp nedaudzām Eiropas Savienības valstīm ar kopīgu robežu šāds formāts pastāv un uzskatāms kā labais piemērs, kuru pārņemt pierobežu reģionu problēmjautājumu risināšanai." 

SVK sēdē abas puses panāca vienošanos, ka ir nepieciešams turpināt darbu pie grozījumiem par vienošanos par savstarpējo palīdzību neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pierobežas teritorijā, kā arī uzsākt sarunas, apsverot iespējas, slēgt jaunu līgumu par valstu sadarbību ārkārtas situāciju un krīžu jomā. 

Puses vienojās turpināt sarunas par iespējām grozīt Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem. 

Latvijas un Igaunijas delegācijas atzīmēja, ka svarīgi ir meklēt jaunas sadarbības iespējas SVK ietvaros. Sēdes noslēgumā dalībnieki tika informēti par kopīgām aktivitātēm un sadarbības projektiem pierobežā, gatavojoties abu valstu simtgades jubilejai 2018.gadā. 

Latvijas - Igaunijas SVK priekšsēdētājs no Latvijas puses bija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, savukārt no Igaunijas puses komisiju vadīja Igaunijas Valsts pārvaldes lietu ministrs Mihails Korbs. Sēdē piedalījās arī Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone, Igaunijas vēstnieks Latvijā Tonis Nirks, kā arī Latvijas un Igaunijas nozaru ministriju, reģionu un pašvaldību pārstāvji. 

Saskaņā ar Latvijas - Igaunijas SVK nolikumu, tās izveidošanas mērķis ir vienoties par kopīgiem pasākumiem un aktivitātēm, kas palīdz nodrošināt brīvu darbaspēka, preču, pakalpojumu un kapitāla kustību Latvijas un Igaunijas pārrobežu reģionos, grozot vai papildinot attiecīgos tiesību aktus un noslēdzot vienošanos starp valstīm. Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
27.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta