Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Līgatnes dabas takas aicina uz 42.gadadienas pasākumiem
08.03.2017

Sestdien 11.martā Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu kopīgi atzīmēt  Līgatnes dabas taku 42. gadadienu, darbojoties dažādos izzinoši aktīvos pasākumos.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gada 8.martā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

“Stāsts par Līgatnes dabas takām sākās pavisam nejauši – kā vieta, kur ieaudzēt un pavairot staltbriežus, kas toreiz Latvijas teritorijā bija sastopami nelielā skaitā. Šogad aprit 42 gadi, kopš šeit uz dzīvi apmetās pirmie seši no Kurzemes mežiem atvestie staltbrieži. Nākamajā gadā uz Līgatni pārcēlās arī divas cilvēku pieradinātas mežacūkas. Tā kā iedzīvotāju interese par dzīvniekiem bija liela, pamazām tika iekārtotas pastaigu takas. Šodien Līgatnes dabas takas turpina augt, attīstīties un uzņemt arvien jaunus ciemiņus,” stāsta DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina svinēt kopā Līgatnes dabas taku dzimšanas dienu! Lai šo dienu padarītu īpašu, 11. martā visi interesenti plkst.13:00 un plkst.15:00 varēs doties pastaigā un vērot dzīvniekus gida vadībā. 

No plkst. 13:00-16:00 ikviens apmeklētājs neatkarīgi no vecuma aicināts piedalīties orientēšanās uzdevumu spēlē, kuras laikā būs jāatrod atbildes uz āķīgiem jautājumiem, apciemojot dzīvniekus un interesantākos objektus dabas takās.

Līgatnes dabas taku teritorijā esošā dabas izglītības centra “Pauguri” telpās gan lieliem, gan maziem būs iespēja veidot savu apsveikumu Līgatnes dabas takām, fotografēties ar Līgatnes lūsi, spēlēt jautras spēles un cienāties ar tēju.

Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem objektiem Gaujas Nacionālajā parkā. Ik gadu to apmeklē vidēji 45-50 tūkstoši cilvēku. Pašlaik šeit vērojamas dažādas savvaļas dzīvnieku sugas - aļņi, lapsas, lāči, stirnas, jenotsuņi, lūši, mežacūkas, vāveres un citi zīdītājdzīvnieki, kā arī putni – ūpji un pūces.

Baudot daudzveidīgu atpūtu dabā, ir iespēja uzkāpt 22 metrus augstajā skatu tornī, vērot neskartas dabas ainavas un klinšu un gravu ieskauto Gaujas senieleju. Teritorijā ierīkotas vairākas piknikam paredzētas vietas, sajūtu taka, kā arī fizisko aktivitāšu un rotaļu vieta bērniem. Apmeklējot dabas taku teritoriju, ieteicams pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Tālr.:26789874
elina.ezerina@daba.gov.lv

Papildu informācijai:
Inta Lange
Dabas aizsardzības pārvaldes
Līgatnes dabas taku vadītāja
Tālr.: 26340340
inta.lange@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi! 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta