Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noticis seminārs par URBACT programmas Labās prakses konkursu
08.02.2017

2017. gada 6.februārī Rīgas NVO namā notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) URBACT Nacionālā kontaktpunkta rīkotais seminārs par URBACT programmas Labās prakses konkursu un diskusija par citām aktuālajām pilsētattīstības iespējām pašvaldībām.

Piedalījās vairāk kā 40 cilvēki no visas Latvijas. Bija pārstāvētas 17 pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Sarkandaugavas attīstības biedrība un VARAM.

Seminārā bija pieejama plaša informācija par URBACT labās prakses konkursu – kā sagatavoties un kādi būs ieguvumi. VARAM aicina Latvijas pašvaldības pieteikties konkursā, un, tādējādi, popularizēt savu labo praksi Eiropas mērogā. Visa informācija par konkursu pieejama http://urbact.eu/goodpracticecall 

Semināra dalībnieki iepazinās ar Rīgas domes NVO nama darbību, kā potenciālu labās prakses piemēru. Rīgas NVO nams ir izveidots pēc rīdzinieku ierosinājuma iedzīvotāju foruma laikā, vieta atrasta bijušajās skolas telpās. Pašlaik NVO nams ir pieprasīta pasākumu organizēšanas vieta nevalstiskajām organizācijām.

Pateicamies Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītājai Ilonai Stalidzānei un Rīgas NVO nama vadītājam Dzintaram Kokam par uzņemšanu un iepazīstināšanu ar NVO nama darbu.

Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš pastāstīja par Rīgas plānošanas reģiona pieredzi piedaloties URBACT projektos USEAct (Rīgas metropoles areāla urbānās attīstības rīcības plāns), CSI Europe (ilgtspējīgas investīcijas pilsētās Eiropā) un Change (publisko pakalpojumu sociālais dizains).

VARAM speciālisti sniedza informāciju par ES pilsētpolitikas aktualitātēm, īpaši ES Pilsētattīstības programmu un finansējuma iespējām, par EEZ finanšu instrumenta Divpusējās sadarbības fondu un par ESPON programmas iespējām Latvijas pašvaldībām.

Savukārt, Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja iepazīstināja ar vienu no projektiem, kurā biedrība piedalās - “Green manual for youth space”, un stāstīja par savu pieredzi iesaistot jauniešus pilsētattīstības plānošanā.

URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā nodrošina informāciju par URBACT programmu, un atbalsta diskusiju par integrētu un ilgtspējīgu pilsētu attīstību. URBACT ir Eiropas Savienības teritoriālās sadarbības programma, kas atbalsta pieredzes apmaiņu un apmācību integrētas un ilgtspējīgas pilsētattīstības jomā.

Sīkāka informācija par šo un citiem URBACT pasākumiem pieejama pie URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatores Latvijā Lauras Cunskas-Ābomas - urbact@varam.gov.lv

Semināra prezentācijas un foto:


Pievienotie faili:
 
 
 
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
27.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta